Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Akvaryum Balık Türleri, Akvaryum Balıklarının İsimleri ve Özellikleri

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Akvaryum Balık Türleri, Akvaryum Balıklarının İsimleri ve Özellikleri

  Akvaryum Balık Türleri, Akvaryum Balıklarının İsimleri ve Özellikleri

  Üçte ikisi sularla kaplı dünyamızda yaşayan canlıların büyük çoğunluğunu oluşturan balıklar, insanoğlu için her vakit vazgeçilemeyen bir varlık olmuştur. Dünya üzerindeki suların ne denli çok olduğu düşünülürse, balık türlerinin de o kadar fazla olması yadırganacak bir vaziyet değildir. Ummanlarda yaşayan balıklardan derelere hem de su birikintilerine kadar binlerce balık çeşidi vardır. Akvaryumlarla ilgilenen bizler bu zengin çeşit içerisinde çok küçük sayılabilecek bir bölüm ile ilgilenmemekteyiz. Akvaryumlarımızda beslediğimiz balık çeşitleri teknolojinin ilerlemesiyle artmıştır. Bundan 50 sene önce bir kaç tür balık tanklarda yaşatılabilirken şu an hemen hemen tüm balıklar uygunluğuna göre tanklarda bakılabilmekte ancak sitemizin hedef aldığı kesim Türkiye'de hane ortamında bakılan balıklar olduğu için bu kriterlere uygun balıklar anlatılacak ve yaşatma koşulları ele alınacaktır.

  En çok bilinen akvaryum balıkları:

  En çok bilinen akvaryum balıklarını Astronot balığı, Benekli çöpçü balığı, Cam kedibalığı, Cüce gurami, Cüce vatoz, Diskus, Gökkuşağı balığı, Japon balığı, Kakadu cichlid, Dövüşçü Siyam balığı, Kılıçkuyruk, Lepistes, Neon tetra, Plati, Rasbora, Sarı Prenses, Tilapia, Tilapiini, Zebra balığı, Öpüşen gurami ve İnci gurami olarak sıralayabiliriz.

  AKVARYUM BALIKLARI

  Mollienesia sphenops (Siyah Moli)
  Habitatı ve Anavatanı: Orta Amerika bölümünün sakin nehirleri, nehrin denizle buluştuğu bölgeler
  Beslenme Biçimi: Kuru yemler, Yosunlar, Kaliteli dondurulmuş tübifex kurdu içermeyen yemler.
  Davranış Biçimi: Barışcıl Kendi Türlerine Davranısı: Üreme dönemlerinde hafif çatışmalar yaşanabilir
  Üreme: Canlı doğum ( Yumurtanın balığın karnından ayrıldıktan hemen sonra yırtılması ile)
  Sıcaklık: 20-28 C
  En Fazla Büyüdüğü Boy: 12 santimetre
  Su Sertliği: 10-25
  pH: 7-7,8

  Genel Yorum: Akvaryumların üst-orta kesimlerini dolduran ve hareketli davranış biçimleriyle dikkat çeken tropik balıklardır. Yem ile ilgili seçici olmamakla beraber biyolojik ortamın oturmasıyla kayalarda, nebatlarda oluşan yosunlarıda iştahla tüketirler. Ilımlı bir balık olması sebebiyle diğer barışcıl tropik balıklarla yaşatılabilir. Cinsiyet ayrımı balıkların alt bölümlerinde bulunanan yüzgeçleri sayesinde yapılır. Alt bölümlerinde ince uzun çıkıntıları(gonopodları) bulunan molly erkektir. Dişilerin karın bölgesinde ise üçgen şeklinde alt yüzgeç bulunur. Ani sıcaklık değişimlerine ve soğuğa fazla dayanıklı değildirler, yaşanabilecek meselelerin başında beyaz benek ve mantar bulunur. Akvaryum suyuna 50 litreye bir çay kaşığı tuz atmak direnç kazanmaları için yararlı olur.
  www.bonusum.com Profesyonel seo danışmanlığı olarak sitenizi veya firmanızı google ve diğer tüm arama motorlarında ilk sıralara taşıyoruz. Ayrıca web hosting ve webmaster forum sistemimiz sayesinde daha güvenilir platformda geniş yer sağlıyoruz. Web hosting Reseller Sunucu konusunda her türlü soru ve sorunlarınlarınızın cevaplarını web master forumumuzda bulabilirsiniz. https://www.bonusum.com
Hazırlanıyor...
X