Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kiralık Sunucu (Dedicated Server) Nedir?

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Kiralık Sunucu (Dedicated Server) Nedir?

  Kiralık Sunucu (Dedicated Server) Nedir ?
  Gün geçtikçe internette daha fazla yer kapladığınızın farkında mısınız? Şayet bir internet sitesiyseniz ve ziyaretçi sayınız yüksekse paylaşımlı sunucular size yeterli gelmeyebilir. Başka bir deyişle yemekten hissenize düşen miktar, artık büyüdüğünüz için doymanızı sağlamaya yetmeyebilir. Bu gibi vaziyetlerde daha iyi hizmet alabileceğiniz başka bir deyişle daha geniş alana sahip olabileceğiniz bir sunucu kiralayabilirsiniz.

  Dedicated Server olarak da bilinen kiralık sunucular, bu beklentinize uygun işletim sistemiyle heyetmiş sunuculardır. Başka bir deyişle içi tamamiyle isteklerinize göre dekore edilen bir haneye taşınmak gibi. Ne de olsa okul bitti ve artık arkadaşlarınızla hanenizi paylaşamayacak kadar büyüdünüz.

  Yeni hanenizde başka bir deyişle dedicated server olarak da bilinen kiralık sunucunuzda bütün alan size ait olur. İsterseniz gelişmiş bir internet siteniz için, isterseniz de bütün internet siteleriniz için bu sunucuyu kullanabilirsiniz. Hosting istikametinden istediğiniz performansı alır, paylaşımlı sunucularda yaşanabilecek çeşitli problemlerden de kurtulmuş olursunuz. Ayrı olarak kiralık sunucu heyetimi da kolaydır.

  Yani “Kiralık sunucu ne işe fayda?” diyorsanız “Sitenizin artan trafiğinin hiçbir mesele yaşamamasını sağlar, biraz daha pratiklik kazandırır” yanıtıyla karşılaşırsınız.

  Tabii ki Dezavantajlar da Mevcut
  Kiralık sunucu ile geniş bir alanda dilediğinizce hareket edebiliyorsunuz, ancak bunun da bir fiyatı var. Başka bir deyişle kiralık sunucuların dezavantajlarının başında fiyat geliyor. Paylaşılan sunuculara göre daha yüksek fiyatlarla ele geçirilebileceği için büyük çaplı firmalara daha uygundur.

  Paylaşımlı hostinglerde yazılımlar ve hizmetler evvelce yüklenmiş olarak sunulur. Başka bir deyişle kullanıma hazırdırlar. Ancakdedicated serverlar çoğunlukla bu özelliklerden yoksundur. Bu da kullanıcıların internet sitelerini daha özel hale getirmeleri için ihtiyaç duyulan yazılımları kendilerinin yüklemesi gerekliliğini doğurur.

  Hasılı kiralık sunucu, belki çok büyük firmalar ve internet siteleri için bir çözüm. Ancak fiyatı ve geliştirilebilirliği bir mani oluşturuyor. Daha pratik, ekonomik ve küresel bir çözüm içinbulut teknolojisinden yararlanılabilir ve cloud sunucuları kullanma fikrini değerlendirebilirsiniz.

  Bulutlara Kadar Özgürlük
  Sabit bir sunucu yerine kullanıcı hemen hemen orada olunmasını sağlayan cloud sunucular, bir internet sitesi için en ideal analiz eder arasında bulunur. Bulut üzerinde faaliyet gösterdiği için temelden tasarıma ihtiyaç duymadığı gibi yapılandırma ile ilgili da pratiklik sunar. Ayrı olarak kaynakları gerektiğinde açması ve kullanılmadığı dönemlerde kısması, başka bir deyişle otomatik ayarlaması da ödenecek meblağın yükselmesini önler. Hasılı ne kadar kullanırsanız o kadar ödersiniz.
  www.bonusum.com Profesyonel seo danışmanlığı olarak sitenizi veya firmanızı google ve diğer tüm arama motorlarında ilk sıralara taşıyoruz. Ayrıca web hosting ve webmaster forum sistemimiz sayesinde daha güvenilir platformda geniş yer sağlıyoruz. Web hosting Reseller Sunucu konusunda her türlü soru ve sorunlarınlarınızın cevaplarını web master forumumuzda bulabilirsiniz. https://www.bonusum.com
Hazırlanıyor...
X