Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İbrahim Yılmaz(İrşadi) Efendi Hazretleri

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • İbrahim Yılmaz(İrşadi) Efendi Hazretleri

  İbrahim Yılmaz(İrşadi) Efendi Hazretleri

  Hakikat yolunun halkası olan Gavsul Azam İbrahim Yılmaz Efendi Hz. Manisa'nın Akhisar ilçesine bağlı bugünkü adıyla Bozköy köyünde doğmuştur.


  Kurtuluş Savaşı esnasında orduda bizzat subay olarak görevli olan Yılmaz Efendi Hz., Ege Bölgesinin erzak temininden sorumlu idi. Ordu içerisinde kendisinden üst rütbeli subaylarca da sevgi ve saygınlık gören İbrahim Yılmaz "Erkanı Harp" (Genelkurmay Başkanı) adıyla çağrılırdı.

  Halk arasında Allah'ın gizlenen velilerinden olup 36 ilim 72 lisana sahip olan Efendi Hz.; Gavsul Azam, Kutbul Azam, Kutbul Aktab, Maneviyat Profesörü, Ruhaniyet Başkanı, Dünyanın Merhamet ve Muhabbet Babası gibi ünvanlarına sahiptir.

  Afyon/Başmakçı'da Cuma Camiisinin bahçesinde medfun bulunan muhterem Hocası İbrahim Fadıl Özperhiz'in, Mısır'da ilim tahsil ettiği dönemde Abdülkadir Geylani'den aldığı manevi işaret ile kendisinde bulunan bütün Hal'i, İbrahim Yılmaz'a aktarmasıyla manevi vazifesine, halkı irşad vazifesine başlamış olan Allah dostunun Türkiye'nin ve Dünya'nın muhtelif yerlerinde müridleri bulunur.

  Sünneti Seniyyeyi yaşam tarzı olarak kabul eden bu zatın izinden gidenler "rehberler ve çavuşlar vasıtasıyla" siyasetten, ticaretten, gösterişten, her türlü nefsani duygulardan uzak durarak birlik beraberlik içerisinde hatta ve hatta kardeşlik havasında bugün dahi izinden gitmektedirler.
  1985 yılında Eskişehir'de hakkın rahmetine kavuşan Gavsul Azam, Manisa'nın Akhisar ilçesinde Su Yolu mezarlığında yatmaktadır.

  www.bonusum.com Profesyonel seo danışmanlığı olarak sitenizi veya firmanızı google ve diğer tüm arama motorlarında ilk sıralara taşıyoruz. Ayrıca web hosting ve webmaster forum sistemimiz sayesinde daha güvenilir platformda geniş yer sağlıyoruz. Web hosting Reseller Sunucu konusunda her türlü soru ve sorunlarınlarınızın cevaplarını web master forumumuzda bulabilirsiniz. https://www.bonusum.com
Hazırlanıyor...
X