Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İslamiyeti İlk Kabul Eden Hazreti Hatice(r.a.)

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • İslamiyeti İlk Kabul Eden Hazreti Hatice(r.a.)

  İslamiyeti İlk Kabul Eden Hazreti Hatice(r.a.)

  Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (Sav) peygamber olduktan sonra ilk önce çevresinde bulunan bazı kişileri İslam dinine çağırdı.
  Bu daveti yani İslam’ı ilk kabul eden kişi Peygamberimizin eşi Hz. Hatice‘dir,

  Daha sonra Kureyş’in büyüklerinden olan Hz. Ebu Bekir,

  Peygamber Efendimiz’in amcası Ebu Talib’in oğlu olan Hz. Ali,

  Peygamber Efendimiz’in azatlı kölesi ve evlatlığı olan sahabe Zeyd bin Harise, İslamı kabul etmişlerdir.

  Kısa bir zaman sonra da, Hz. Osman, Abdurrahman İbni Avf, Sa’d İbni Ebu Vakkas, Zübeyr İbni Avvam, Talha İbni Ubeydullah İslamı kabul edenlerdi.

  Bir süre sonra Peygamberimizin amcalarından Hz. Hamza islamiyeti kabul etti. Bundan sonra da Hz.Ömer Müslüman oldu ve İslamiyetin yayılmasına çalıştı.

  Yüce Allah’ın birliğini, varlığını ve büyüklüğünü anlatan ve Allah’tan başka hiçbir şeye tapılmamasını söyleyen Peygamber Efendimiz’e (Sav) inanlar zaman geçtikçe çoğalıyor ve Müslüman olamaya can atıyorlardı.
  www.bonusum.com Profesyonel seo danışmanlığı olarak sitenizi veya firmanızı google ve diğer tüm arama motorlarında ilk sıralara taşıyoruz. Ayrıca web hosting ve webmaster forum sistemimiz sayesinde daha güvenilir platformda geniş yer sağlıyoruz. Web hosting Reseller Sunucu konusunda her türlü soru ve sorunlarınlarınızın cevaplarını web master forumumuzda bulabilirsiniz. https://www.bonusum.com
Hazırlanıyor...
X