Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Metin2 Ceza Sistemi 2017

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Metin2 Ceza Sistemi 2017

  Metin2 Ceza Sistemi 2017

  Oyun ceza sistemi nasıl işliyor, işlenen bir sucun cezası nedir?

  Hangi kural ihlaline ne kadar ceza verilecegini bildirmeyeceğiz. Bu bizim ic prosesimiz ile alakalıdır ve ülkelerin kültürel anlayıslarına has bir kac unsur haric, tum ceza sistemi 17 ülkede de aynı sekilde işlemektedir. Bunun yerine sizlere neleri yapmamanız gerektigini soyleyecegim.

  Hesap paylasmayın destek alamazsınız, müstehcen konusmayın, küfür etmeyin, kutsal degerlere hakaret etmeyin, gm taklidi yapmayın, uygunsuz karakter adları kullanmayın, dolandırıcılık yapmayın, diğer oyuncuları taklit etmeyin, cinsel ve reel hayata yonelik tehditlerde bulunmayın, ırkcı ve etnik hakaretler yapmayın, kişisel bilgileri ifsa etmeyin, kişilerin mahremiyetini ihlal etmeyin, 3. Parti harici yazılımlar kullanmayın, hileli gruplara katılmayın, balık botu kullanmayın, lonca savaslarını askıya almaya calısmayın, kasıtlı olarak oyun acıgı/bug kullanmayın, sanal esya ve hesaplarınızı gercek parayla satmayın, illegal yang alıp satmayın, pvp ve sanal esya reklamı yapmayın, hırsızlık yapmayın, takım uyelerinin dikkate almamazlık yapmayın, destek sistemini amacı dısında kullanmayın. Bunların hepsi suctur ve cezası vardır. Ceza puanlarında zamanla azalma olmaz. Ceza puanları zamanla silinmez.

  Yöneticiler hesap kapatmazlar sadece listeye uygun ceza puanı verirler. Sistem; verilen ceza puanı karsılıgı kadar uygun sure oyuncuyu uzaklastırır. 100 ceza puanı doldugunda sistem oyuncunun hesabını süresiz kapatır. Örnegin; oyun hayatı boyunca toplamda 95 ceza puanı alan bir oyuncu, 10 puanlık bir uslub cezası aldıgında toplam puanı 100'ü gectigi icin hesabı otomatik olarak kapanır.

  1 Minor - Uyarı (4 ceza puan)
  2 Minor -12 saat (8 ceza puan)
  3 Minor -1 gün (12 ceza puan)
  4 Minor - 2 gün (16 ceza puan)
  5 Minor - 2 gün (20 ceza puan)
  6 Minor = 1 Major eder. (25 ceza puan)
  1 Major - 4 gün (25 ceza puanı)
  2 Major - 7 gün (50 ceza puan)
  3 Major - 14 gün (75 ceza puan)
  4 Major - Süresiz (100 ceza puan)

  Bir hatırlatmayıda hesap devralanlar icinde yapmakta yarar goruyorum. Devraldıgınız hesapların gecmisinde kac ceza puanı oldugunu ve gecmiste hile kullanıp kullanmadıgını, yakın zamanda hırsızlık veya oyun icinde suc sayılacak illegal işlere karısıp karısmadıgını bilemezsiniz. Sonradan ben hesabı devralmıstım sucum yok demeniz bizim icin bir savunma niteligi olusturmuyor. Kişileri degil oyun hesaplarını tanıyor ve oyun hesaplarına islem yapıyoruz.

  Sizlerden gelen video bildirimlerinin sağlıklı ve zamanında değerlendirilebilmesi için aşağıdaki video alım ve gönderim direktiflerine özen göstermenizi rica ederiz.

  Kayda değer bir ekran görüntüsü ve video şu özelliklere sahip olmalı:
  (küfür, hile, bug, vb ***ayetler icin video gereklidir. Bot bildirimleriniz için ise videoya ihtiyacınız yoktur, isim bildiriminiz yeterlidir.)

  ● Karakterin adı ve seviyesi görünür olmalı.
  ● Genel sohbet (bağırma) konuşmalarından en az üç dört satır okunur olmalı.
  ● Oyuncunun envanteri açık olmalı.
  ● En iyi durumda tüm diyalog, en azından büyük bir kısmı görüntüleniyor olmalı.
  ● Mini harita, sunucu ve kanal görünür olmalı.
  ● Tickette ekran görüntüsünün tarih ve zamanını belirtmeyi unutma.
  ● Ekran görüntüsü kesinlikle düzenlenmemiş olmalıdır (kesilen kısımlar, işaretlemeler, altı çizili cümleler vs.)
  ● Fısıltı sohbet penceresi video alınırken sabit tutulmayıp, en az 1 kez açılıp kapatılmalı, sağa sola sürüklenmeli.


  Yularıdaki kriterlerin hepsinin olması zaruri olmamakla birlikte, esas olan görüntünün teyit edilebilmesidir. Biz Metin2 Takımı, doğrulamasını yapamadığımız videoları kabul etmeme hakkını saklı tutarız.

  UNUTMAYIN!

  Destek ekibi bu koşullara tam olarak uymayan, sağlıklı karar veremeyeceği ekran görüntülerini ve videoları kabul etmez. Kasıtlı şekilde manipule edilmiş bir ekran görüntüsünün gönderilmesi, hesap engellemesiyle cezalandırılır. Bu engelleme, bağıntılı tüm hesapları da etkiler.
  www.bonusum.com Profesyonel seo danışmanlığı olarak sitenizi veya firmanızı google ve diğer tüm arama motorlarında ilk sıralara taşıyoruz. Ayrıca web hosting ve webmaster forum sistemimiz sayesinde daha güvenilir platformda geniş yer sağlıyoruz. Web hosting Reseller Sunucu konusunda her türlü soru ve sorunlarınlarınızın cevaplarını web master forumumuzda bulabilirsiniz. https://www.bonusum.com
Hazırlanıyor...
X