Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hololens Nedir

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Hololens Nedir

  Hololens Nedir ?

  Kısaca bahsedecek olursak Hololens arttırılmış gerçeklik seviyesini bir basamak ileri taşıyan bir teknoloji. Hololens, Windows 10 işletim sistemine entegre edilmiş bir gözlük. Temel olarak Windows 10 işletim sistemi için holografik bir yansıtıcı görevi üstleniyor. Gözünüzün önüne yansıyan holografik Windows 10 işletim sistemi sizinle aynı zamanda sesli iletişime geçiyor ve sesli komut alabiliyor. Parmağınızı gözlüğün önüne getirip mouse görevi gördürebiliyorsunuz.

  Hololens ile CAD uygulamalarını bir kaleme ihtiyaç duymadan yönetebiliyoruz. Mause görevi gören parmağımız ile çizimler yapabilir, objeleri taşıyabilirsiniz. Bu işlemler sırasında sabit durmanız gerekmiyor. Hololens sizin objeyi taşıdığınız yeri kaydediyor ve gözünüzü başka tarafa çevirip tekrar oraya dönünce objenizi koyduğunuz yerde bulabiliyorsunuz. Ayrıca, gözlük ile yaptığınız çizimleri 3D yazıcıdan da çıktı alabilirsiniz. Güzel yanlarından biri de aynı mantıkla evinizi bir tuval olarak düşünüp evinize tasarım yapabiliyorsunuz. Örneğin, masanızın üzerine sadece parmağınızı oynatarak legolardan bir ev yapabildiğinizi, bahçesine çimen sandalye koyabildiğinizi düşünün ve tabi bunlar sizin salonunuzdaki masanızın üzerinde! Evinizin salonuna bir delik açabilir, koltuğunuza da bir kale kurabilirsiniz.


  Gözlükteki uygulamalar ile sesli etkileşime geçebiliyorsunuz ve sesli cevaplar alabiliyorsunuz. Tüm bunlar şu anda ne yazık ki ingilizce olarak gerçekleşiyor. İleride Türkçe dil desteği gelir diye umut ediyoruz. Ayrıca üzerinde çalışılan bir Hololens uygulamasını da Microsoft duyurmuş ve yakın zamanda kullanılabilecek. Şöyle ki, NASA Microsoft işbirliği ile tasarlanan bir holografik yazılım ile Mars yüzeyi Hololens ile keşfedilebilecek. NASA bilim adamları Hololens aracılığı ile Mars’ta gezecek, keşif yapacak.

  Hololens Microsoft

  Microsoft ile geleceğe doğru. HoloLens, Microsoft tarafından geliştirilen Holografik bir bilgisayardır. Kullanıcıya arttırılmış sanal gerçeklik sağlayarak yaşamınıza yeni bir boyut getirmeyi amaçlamaktadır.

  “Dünya bakışınızı değiştirdiğiniz zaman, gördüğünüz Dünyayı değiştirebilirsiniz.”

  Microsoft HoloLens, tamamen bir yere bağlı olmaksızın çalışan, şeffaf ilk holografik bilgisayardır. Sorunsuz bir şekilde fiziksel yerlerde, mekanlarda ve nesneler ile entegre dünyanızda hayata geçebilmesi için yüksek çözünürlükte hologramlar sağlar. Bu deneyime karma gerçeklik adını vermektedirler. Hologramlar ile karışmış gerçek dünya iletişim, iş ve oyun için yepyeni bir yolun kilidini açacaktır.

  Hologramlar ekranında ötesinde, güvenle kararlar almanızı sağlayacak, daha etkili çalışmanızı ve fikirlerinizi gözlerinizin önüne getirilmesini sağlayacaktır. Daha doğal bir etkileşim, bilgilere ve içeriklere erişim için sesleri, görme ve hareketlerinizi kullanabileceksiniz.

  Windows 10 ailesi, aynı çekirdek üzerine kurulmuş dünyanın en gelişmiş holografik bilgisayarını yaratmaktadır.

  Bilim kurgu bilimsel gerçeklik oluyor…

  Microsoft HoloLens, holografik bilgisayarı etkin hale getiren özel bileşenlerden oluşur. Optik sistem lock-step olarak çalışan gelişmiş bir sensördür. Saniye başına çok büyük miktarda veri işleme sürecini HPU yapar. Şekildeki Kafa bandı, rahat oturması için harika bir ağırlık dağılımı ile tasarlanmıştır. Ağırlık, başınızın etrafında dağıtılır ve aşırı basınçtan kulaklarınızı veya burnunuzu korur.
  www.bonusum.com Profesyonel seo danışmanlığı olarak sitenizi veya firmanızı google ve diğer tüm arama motorlarında ilk sıralara taşıyoruz. Ayrıca web hosting ve webmaster forum sistemimiz sayesinde daha güvenilir platformda geniş yer sağlıyoruz. Web hosting Reseller Sunucu konusunda her türlü soru ve sorunlarınlarınızın cevaplarını web master forumumuzda bulabilirsiniz. https://www.bonusum.com
Hazırlanıyor...
X